Domov / Dom, byt a záhrada / Bezpečnosť v detskej izbe na prvom mieste!

Bezpečnosť v detskej izbe na prvom mieste!

Každý z vás mi dá za pravdu, že bezpečnosť, predovšetkým v detskej izbe, je kľúčovým bodom, na ktorý by nemal zabúdať žiaden z rodičov! Našťastie, dnes už aj väčšina detí chápe nebezpečenstvá a riziká, ktoré číhajú v každej jednej domácností a snažia sa podobným situáciám vyhýbať. Aj napriek tomu je dôležité, aby sme my ako správni rodičia eliminovali všetky nebezpečia najviac, ako je to možné. Dôležité je zamerať sa na hrany, ktoré by mali byť oblé a ideálne je, ak miestnosť zbytočne nezahlcujete nábytkom, keďže dieťa potrebuje možnosť voľného pohybu. Na čo by ste mali brať pri zariaďovaní detskej izby maximálny ohľad?

Ergonómia nábytku je dôležitá

Pri zariaďovaní detskej izby je nutné brať ohľad na zdravie. Práve ergonómia je veľmi dôležitá, najmä v mladom veku, keďže správne sedenie má obrovský vplyv na to, aké návyky si dieťa prinesie do dospelosti. Dnes sú detské izby zariaďované s ohľadom na zdravie – treba zvoliť správne osvetlenie, komfortný matrac, vhodnú výšku písacieho stola či zdravotne nezávadné materiály. A nezabúdajte izbu pravidelne vetrať a zbavovať prachu!

Zvoľte kvalitné prevedenie nábytku!

Základom tiež je, aby boli detské postele vyberané s ohľadom nielen na bezpečnosť, ale i kvalitu! Nikto z nás totiž nemá záujem kúpiť nábytok, ktorý po troch či piatich rokoch nebude spĺňať svoj účel a budete nútený ho vymeniť za nový. Vhodné sú neutrálne farby, ktoré je jednoduché zladiť trebárs s farebnými doplnkami, ktoré nádherne oživia nejeden interiér. Výdaje s nakupovaním nového vybavenia možno nie sú najnižšie, no kvalitné a nadčasové detské postieľky, písacie stoly či kreslá sú základom moderne vybavených detských izieb, a práve preto sa nebojte v tomto smere „upustiť“ vašu fantáziu a siahnuť po produktoch, ktoré naplnia vaše najtajnejšie túžby.