Domov / Technika a Internet / Čas, ktorý venujete záverečnej práci, viete využiť aj lepšie
Čas, ktorý venujete záverečnej práci, viete využiť aj lepšie

Čas, ktorý venujete záverečnej práci, viete využiť aj lepšie

Nenávidíte písanie školských prác? Či už ide len o nejakú malú prezentáciu alebo seminárku, alebo sa trápite nad diplomovkou, čas, ktorý pri tom strávite, sa dá využiť aj inak. Prečítajte si naše tipy pre užitočnejšie aktivity.

Napríklad prácou

Nad bakalárskou prácou strávite stovky hodín práce a výskumu. Predstavte si, že by ste tieto hodiny strávili radšej v zamestnaní. Peniaze budete potrebovať celý život a budete ich vymieňať za svoj čas. Prečo teda strácať čas zbytočnými školskými prácami?

Vaše koníčky

Modelárstvo, fitness, bicykel či počítačové hry. Každý z nás má nejaký koníček, pri ktorom rád vypne hlavu od práce, učenie a iných povinností. Kvôli školským prácam však na tieto koníčky často nemáme vôbec čas.

Šport

Spravte niečo pre svoje zdravie a skočte si aj zašportovať. Lenže kedy, keď celé voľné chvíle trávite nad počítačom v snahe napísať nejakú blbú seminárku? Okrem toho pri počítači trpí váš chrbát, aj vaše oči.

Oddych

Oddychovať treba, o tom niet žiadnych pochybností. Ak máte dobre napísať všetky zápočtové testy a spraviť všetky skúšky, musíte si medzi štúdium poriadne oddýchnuť. Trávenie voľného času písaním práce nie je nić príjemné.

Štúdium

Vedomosti vám do života prinesú veľa. Písanie nejakej školskej práce až tak nie. Ak môžete, radšej sa naučte niečo nové (z odboru alebo z úplne iného súdka). Na zahodenie nie je ani nový cudzí jazyk. Hodí sa vám to viac, ako nejaká školská práca, na ktorú aj zabudnete.