Domov / Technika a Internet / Chcete pozorovať nočný život v lese?

Chcete pozorovať nočný život v lese?

Fascinuje vás príroda a radi by ste sa aspoň na chvíľu vžili do role poľovníka, ktorý pozoruje lesnú zver počas noci? Nemusíte byť lesníkom ani poľovníkom, aby ste mohli pozorovať zver. Stačí vám vziať si dobré príslušenstvo a ísť pozorovať divokú zver počas noci. Idete do toho?

Mali by ste mať dobrý miesto na pozorovanie a dobré miesto na spánok

Ak sa chystáte na pozorovanie zveri, myslite na to, že by ste si mali zabezpečiť okrem príslušenstva aj dobrý spacák a stan. Nemôžete ostať na holom priestranstve, kde vás môže prekvapiť akákoľvek zver alebo nepriaznivé počasie. Chráňte sa. Zabezpečte si dobrý stan a spacák, v ktorom neumrznete počas noci. Na pozorovanie sú však najlepšie posedy, ktoré nie sú vždy sprístupnené verejnosti. Nevylamujte zámky. Stačí, keď si nájdete vyvýšené miesto, z ktorého budete mať dostatočný výhľad nielen na zver, ale aj na peknú jasnú oblohu. Dobré miesto na pozorovanie a na spanie sú základ. Myslite na to.

Trafte na správny chodník

Trafiť na správny chodník za tmy býva doslova umenie. Ak si nechcete zo sebou brať mobil, ktorý by vás rušil a nechcete sa spoliehať na baterku, ktorá môže kedykoľvek zlyhať, stavte na značkové nočné videnie, ktoré vás navedie na správny chodníček. Vyhnite sa úrazu, ktorý vám môže hroziť, keď si nebudete svietiť na cestu. Nepokazte si pozorovanie zveri skôr, ako začne.

Rozoznajte zviera od skaly

Pozorovanie nočného života v lese prináša mnohé riziká. Jedným z nich je aj to, že nerozoznáte zviera od kameňa. Ak sa chcete poistiť a byť si istí, že to, čo je pred vami, je zviera a nie skala, vybaľte si z tašky termovíziu, ktorá vám umožní na základe infračerveného žiarenia rozoznať predmet pre vami.

Akonáhle sa vyberiete do lesa  pozorovať nočný život, nezabudnite si pribaliť do tašky aj dobrú termovíziu a nočné videnie. Bez nich by ste na prechádzku do lesa po západe slnka dobre nespomínali.

Autorské právo: upthebanner / 123RF Reklamní fotografie