Domov / Cestovanie / Nesmrteľná Praha

Nesmrteľná Praha

Zima je už pomaly, ale isto na konci, čo znamená len jedno! Slniečko, príjemné jarné počasie a možnosť stráviť nezabudnuteľný víkend v hlavnom meste našich českých susedov – v Prahe.

Zoologická záhrada, vyhliadková cesta

Ak máte ratolesti, určite oceníte rodinný výlet do pražskej ZOO, ktorá je jedna z najkrajších a najväčších v Európe. Nájdete tu 10 pavilónov, rôzne expozície, reštaurácie, ale i lanovú dráhu, vláčik či rôzne atrakcie pre tých najmenších. Vyhliadková cesta „Zakázanka“, ktorá je súčasťou zoologickej záhrady, vznikla tesne po jej otvorení. Zvláštne meno dostala celkom jednoducho; chodník, ktorý vedie naprieč skalnatého masívu od voliéry dravcov k rozhľadni Obora, bol totiž niekoľko desiatkov rokov zatvorený, kvôli zlému technickému stavu. V roku 2013 bola však táto vyhliadková cesta otvorená, pričom sa pri tejto príležitosti usporiadal i prvý ročník Behu dvojíc Zakázankou. V zoologickej záhrade si okrem pavilónov tých najrôznejších zvierat môžete prehliadnuť i repliku protileteckého krytu, ktorý pochádza z obdobia druhej svetovej vojny. Plazy či najväčšie žijúce obojživelníky záujmu nielen deti, ale aj rodičov.

Nádherná botanická záhrada

Kúsok od ZOO sa nachádza botanická záhrada, ktorá je jednoducho očarujúca. Jar tu začne skôr než inde, keďže tu nájdete tie najrôznejšie rastliny a kvety, ktoré inde len tak ľahko neuvidíte. Každý rok sa tu konajú rôzne akcie či workshopy , z ktorých si môžete odniesť užitočné a praktické rady. Pokiaľ ste milovníkom motýľov, ste na správnom mieste. Každý rok sa tu uskutočňuje výstava tých najkrajších motýľov, ktoré sú umiestnené v tropickom skleníku. Tak čo poviete, aj vy tento rok navštívite nesmrteľnú Prahu?

FOTO: © sonyakamoz / Dollar Photo Club