Domov / Zdravie, krása a životný štýl / Pánska polokošeľa. Niekto ju nenávidí, niekto miluje
Pánska polokošeľa. Niekto ju nenávidí, niekto miluje

Pánska polokošeľa. Niekto ju nenávidí, niekto miluje

Hovorí sa, že nič by sme nemali robiť na polovicu. V niektorých prípadoch je polovica perfektným ťahom. Napríklad v prípade polokošieľ. Tento typ oblečenia, ktorý v sebe spája niečo medzi tričkom a košeľou je kontroverzným kúskom v šatníku pánov. Niektorí z nich nedajú na polokošeľu dopustiť a iní ju z duše nenávidia.

Odkiaľ sa vzali polokošele

Aj najväčší odporcovia polokošieľ im možno dajú šancu, keď sa dozvedia niečo z ich zaujímavej histórie. Napriek tomu, že sme prvé polokošele mohli spozorovať predovšetkým v 50-tych rokoch minulého storočia, ich zrodenie sa odohralo oveľa skôr. No práve 50-te roky ich najviac preslávili vďaka tenisu. Hráči tenisu ihneď pochopili a predovšetkým ocenili praktickosť polokošieľ. Biely šport je o gentlemanoch a elegancii. Preto by iné oblečenie ako polo tričko nemohlo na kurte vyniknúť. Teraz poďme pekne na začiatok. Prvé polo tričká pochádzajú zo starovekej Perzie, z ktorej sa postupne dostali do celého svete. Polokošele, inak nazývané polo tričká, dostali svoj názov podľa hráčov póla. Tento šport bol obľúbený hlavne v Indii. Hráči pred storočiami nosili košele, ale neskôr im trošku skrátili rukávy a zmenili materiál. Zabezpečili si tak možnosť dlhšieho úderu a zároveň sa v novom drese nepotili tak veľmi ako v klasickej košeli. Móda indických hráčov sa zapáčila Američanom. Konkrétne odevnej firme John E. Brooks. Tento krok znamenal rozšírenie polokošieľ z Ázie do Ameriky a neskôr i do Európy. Dokonca aj k nám na Slovensko. Konkrétne do internetového obchodu bolf.sk, ktorý ponúka polokošele rozmanitých farieb ušitých z kvalitných materiálov.

Vo výbere sa nemusíte obmedzovať

Polokošele, polo tričká, golfové či tenisové tričká. Počas svojej existencie dostali polokošele veľa názvov. Prvé modely polokošieľ boli čisto bielej farby. Dnes sa vo výbere farby nemusíte obmedzovať. Strih polokošieľ sa síce nemení, ale farby a detaily áno. Polokošele sa vyrábajú už desiatky rokov v jemne priliehavom strihu s krátkym rukávom. Na vrchnom okraji košele nájdete golier a dva alebo tri gombíky. Polo tričká sa vyrábajú z čistej bavlny, sú veľmi príjemné na nosenie, pohodlné a dobre sajú pot. Jemnosť materiálu umožňuje nosiť polokošele samostatne alebo pod sveter. Farebná škála polokošieľ je nepreberná. Stačí sa pozrieť na stránky obchodu bolf.sk a objavíte farby polokošieľ od výmyslu svete. Už na prvý pohľad upútajú polokošele v žltej, fialovej, zelenej a červenej farbe. Niektoré polokošele majú dokonca v spodnej alebo vrchnej časti potlač resp. prechod farieb a jemných vzorov. Športovejšie modely sú opatrené na ľavej strane malým vreckom. Elegantne a veľmi jemne zvýraznený rám goliera či okrajov rukávov bielou farbou im dodáva nádych luxusu. Pre odvážlivcov sú určené polo tričká, ktoré majú farebne odlíšené goliere a vrecká alebo ich centrálna časť je tvorená farebnou šachovnicou.

Polokošeľu noste s hrdosťou

Muži, ktorí sa rozhodnú pre kúpenie polokošele dosiahnu vďaka tomuto kúsku oblečenia mierne športový a sexy vzhľad. Polo tričká z obchodu bolf.sk sú určené na každodenné nosenie. Spôsob ich nosenia záleží len od vás a vašej odvahy. Jednofarebné polokošele si môžete obliecť dokonca do práce, ak to povoľuje firemný dress code. Stačí si k polokošeli obliecť chino alebo elegantné nohavice a cez polokošeľu prehodiť sako. Polokošele na mužoch oceňujú všetky ženy. Mierne priliehavý strih zvýrazňuje mužské krivky. Preto sa nebojte tento kúsok oblečenia nosiť na rande, do kaviarne či na večierok. Polokošeľa je oblečenie, ktoré sa v šatníku nestratí a nájde si miesto i vo vašom štýle obliekania.