Domov / Zdravie, krása a životný štýl / Povieme vám niekoľko dôvodov, prečo by ste mali mať doma eliptický trenažér
Povieme vám niekoľko dôvodov, prečo by ste mali mať doma eliptický trenažér

Povieme vám niekoľko dôvodov, prečo by ste mali mať doma eliptický trenažér

Eliptický trenažér je špeciálny fitness stroj, ktorý je obľúbený nie len v domácich posilňovniach, ale aj veľkých fitness centrách. Keďže má na telo niekoľko pozitívnych účinkov, mali by ste cvičenie na ňom zaradiť do pravidelného tréningu.

Čím je taký výnimočný?

Tento trenažér nie je len o formovaní postavy, ale má na telo aj iné účinky. V prvom rade pomáha schudnúť, čo je cieľom väčšiny ľudí. Stačí pol hodiny denne pri optimálnej tepovej frekvencii a tuk spálite rýchlejšie, ako ste plánovali. Vaše kalórie pôjdu dole bez toho, aby ste museli vystriedať niekoľko strojov alebo navštíviť posilňovňu. Stačí si ho zakúpiť domov a chudnúť môžete priamo pred televízorom. Jeho účinok je špeciálny v tom, že sa nezameriava len na jednu časť tela, ale zaťaženie pôsobí na celého človeka. Jeho súčasťou je aj atraktívna funkcia pomocou, ktorej sa budete držať stanoveného tréningového programu a výsledky dosiahnete veľmi rýchlo. O tom, že je eliptický trenažér vynikajúcim fitness strojom preukazuje aj jeho pôsobenie na 80% svalov tela.

Kým stehná a zadok tlačia na pedále, ramená, ruky a prsia cvičia pomocou rukoväte. Keďže pri tréningu na ňom treba stáť po celý čas vzpriamene, táto poloha je veľmi dobrá aj pre ľudí s bolesťami chrbtice. Počas cvičenia sa posilňujú aj brušné svaly, ktoré sa prirodzene sťahujú. Nejde len o posilňovanie svalstva, ale aj kardio tréning, ktorý je veľmi dobrý pre celkový organizmus. Človek si ním udrží kondíciu a podporí aj kardiovaskulárne zdravie zhoršujúce sa s pribúdajúcim vekom. Ak ste z tých, ktorí majú problém s krvným obehom alebo vysokým cholesterolom, mali by ste eliptický trenažér pridať do vášho denného režimu. Spomenúť treba aj fakt, že je veľmi šetrný ku kĺbom, čo nie je samozrejmosťou u všetkých fitness strojov. Nízke je aj riziko poranenia a teda je vhodným adeptom aj pre starších ľudí. Cvičenie na ňom je prospešné nielen pre telo, ale aj myseľ, pretože pomáha zbavovať sa stresu. Keďže nejde o stroj, na ktorom by sa trénovalo príliš tvrdo a únavne, výhodou je, že ho môžete používať hneď ráno, poobede a pokojne aj večer. Všetko závisí len od toho, kedy si nájdete čas a chuť.

Celý tréning si budete užívať

Eliptický trenažér by sme mohli svojim výkonom prirovnať k bežeckému pásu, na ktorom zvládne tréning každý a poskytuje niekoľko cvičebných programov. Tie dokážu kontrolovať aj tepovú frekvenciu, vďaka čomu sa dá tréning dokonale prispôsobiť každému človeku a jeho zdraviu. Obrovskou výhodou je, že nepotrebuje žiadnu údržbu a ani servis. Stačí ho teda len používať a užívať si jeho výhody. Ak vás tento stroj oslovil a plánujete ho kúpiť, odporúčame pozrieť si ponuku športového predajcu inSPORTline. Nájdete tam množstvo rôznych strojov vhodných pre každého jedného človeka. Okrem eliptického trenažéru je v ponuke aj rotoped, rôzne športové pomôcky, stroje a iné.