Domov / Zdravie, krása a životný štýl / Rafting v Čunove: Ako to bolo na začiatku a dnes

Rafting v Čunove: Ako to bolo na začiatku a dnes

Rafting je vodný šport, aj voľnočasová aktivita, ktorá sa teší veľkej priazni. Nečudo, na Slovensku máme doslova ideálne podmienky na raftovanie. Či už si zvolíte rafting pre skúsenejších na divokých prírodných riekach u nás alebo o čosi menej riskantný rafting Čunovo, jedno je isté, bude to stáť za to. V Čunove aj preto, že tento areál vodných športov sa pýši skutočne bohatou históriou.

Počiatky raftingu v Čunove

Raftovanie Čunovo má svoje počiatky v rokoch 1995-1996, kedy sa v súvislosti s uvedením vodného diela Gabčíkovo – Nagymaros začal celý areál budovať. Uvedenie samotných slalomových tratí do skúšobnej prevádzky sa uskutočnilo v roku 1996, kedy sa v Čunove zároveň uskutočnili aj prvé preteky vodného slalomu.

Areál vodných športov Čunovo

Za dvadsať rokov existencie vodných športov Čunovo sa tento areál prepracoval na popredné miesta raftingu nielen na Slovensku. Istotne aj vďaka svojmu vybaveniu spĺňa kritériá športových štadiónov tej najvyššej kvality, vďaka čomu je možnosť zorganizovať tu špičkové preteky na európskej i svetovej úrovni.

V areáli sa však nielen profesionálne preteká, sú tu aj skvelé tréningové možnosti ako pre výkonnostných vodných slalomárov a rafterov, tak aj pre amatérskych športovcov.

Je tu skrátka vítaný každý záujemca, ktorý si chce vyskúšať rafting Čunovo a zažiť neopakovateľný adrenalín na vlastnej koži. Všetci, čo sa na to skutočne odhodlajú, majú v Čunove možnosť vopred si dohodnúť trasu i ďalšie detaily splavu a samozrejmosťou je i skúsený inštruktor, ktorý dohliadne na to, aby bola Vaša jazda na rafte nielen adrenalínová, ale predovšetkým bezpečná.

História pretekov v Čunove

Povedzme si ešte niečo z histórie pretekov v Čunove. Sú totiž celkom bohaté. Áno, konalo sa tu už mnoho významných súťaží, kedy nebola ničím neobvyklým ani účasť našich olympionikov či zahraničných reprezentácií. V roku 1997 a 1999 sa tu dokonca uskutočnil Svetový pohár vo vodnom slalome. A v roku 2000 a 2001 hostil areál vodných športov aj Majstrovstvá sveta juniorov. Dôležitý bol aj rok 2003, počas ktorého sa tu usporiadali Majstrovstvá Európy juniorov vo vodnom slalome.

Za zmienku stojí aj rok 2010, kedy sa v Čunove konali Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome či rok 2011, kedy sa areál Čunovo stal dejiskom Majstrovstiev sveta vo vodnom slalome.

Tak čo poviete, stojí za to skúsiť rafting práve v svetoznámom Čunove?