Domov / Dom, byt a záhrada / S majetkom neriskujte. Chráňte ho poistením.

S majetkom neriskujte. Chráňte ho poistením.

Risk je zisk, no v prípade poistenia to platí naopak. Zbytočné riskovanie by vás mohlo vyjsť veľmi draho. Platí to pri autách, cestovaní a tiež aj pri vašom majetku. Odborníci odporúčajú poistiť si majetok komplexne, teda nehnuteľnosť aj domácnosť. V praxi si klienti totižto často tieto dva typy poistení mýlia. Poistenie nehnuteľnosti chráni váš dom či byt, prípadne aj garáž ak dôjde k poškodeniu. Poistenie domácnosti sa zasa vzťahuje na to, čo máte vo svojej nehnuteľnosti uložené. Ak sa teda poškodia alebo vám budú odcudzené drahé elektrospotrebiče, nábytok alebo iné cennosti, nárok na náhradu škody budete mať práve na základe tohto poistenia.

Kombinácia oboch typov poistení poistení komplexne zabezpečí váš majetok a bude tak chránená nielen nehnuteľnosť, ale aj to, čo máte v nej. Pri poistení majetku je dôležitá aj pravidelná revízia poistných zmlúv. Hodnota vašej nehnuteľnosti sa môže časom zmeniť, napríklad, ak prerábate alebo realizujete nadstavbu či prístavbu. Ak vaša nehnuteľnosť ostane poistená na pôvodnú hodnotu, pôjde o podpoistenie a v prípade poistnej udalosti by vám poisťovňa priznala poistné plnenie podľa pôvodnej hodnoty vášho majetku.

Poistenie majetku zaručí aj nonstop pomoc

Ďalšou z výhod takejto ochrany majetku sú aj asistenčné služby, ktoré ponúkajú vybrané služby. Asistenčné služby v tomto prípade najčastejšie zabezpečujú technickú pomoc, asistenciu pri poistnej udalosti, ale môžu pomôcť aj pri dezinfekcii alebo deratizácii. Je možné zvoliť aj rozšírené asistenčné služby, ktoré vám môžu poskytnúť aj všeobecné lekárske poradenstvo. S poistením majetku tak bude váš majetok nielen chránený, ale užitočnú pomoc budete mať kedykoľvek k dispozícii. Nehody a iné nečakané udalosti proti vám nebudú mať šancu.

Zdroj obrázka: pexels.com