Domov / Zdravie, krása a životný štýl / Ako ste na tom s módou Vy? Výskumy hovoria toto…

Ako ste na tom s módou Vy? Výskumy hovoria toto…

Vedeli ste, že obliekať sa podľa poslednej módy je dôležité až pre 41 percent ľudí? Vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK Slovakia, ktorého sa zúčastnilo zhruba tisíc opýtaných vo veku od 15 do 79 rokov. Celkom výpovedná vzorka, čo poviete?

 

Koho baví móda najviac?

Je treba objektívne priznať, že móda zaujíma predovšetkým mladých ľudí. Obzvlášť tínedžeri si veľmi potrpia na tom, aby ich outfit korešpondoval s horúcimi módnymi novinkami. Priznalo to až 78 percent mladých Slovákov. Móda však baví aj starších – veľký význam jej pripisuje 61 percent ľudí vo veku od 20 do 29 rokov a každý druhý tridsiatnik si taktiež potrpí na to, aby bol „in“. S pribúdajúcimi rokmi  sa však záujem o módu vytráca.

 

Čo nosíme najradšej?

Čo všetko majú vo svojom šatníku Slováci podľa poslednej módy? Muži kladú dôraz najmä na topánky, štýlové rifle a nesmú chýbať pohodlné a trendy pánske mikiny. U žien zasa bodujú tričká a topy podľa aktuálnych trendov, topánky nasledujú prekvapivo až po nich. Samozrejme, každá štýlová Slovenka musí mať vo svojej skrini minimálne jedny dámske letné šaty z najnovšej kolekcie aj sexy legíny, ktoré pristanú vari každej žene.

Na čo dbáme, je kvalita za rozumnú cenu. Ako totiž ukázal prieskum, až tretina respondentov si potrpí na značkové oblečenie, najmä ľudia medzi tridsiatkou a štyridsiatkou sa radi oblečú štýlovo, no zároveň kvalitne. Ženy si pravdaže neodpustia ani značkové doplnky a kabelky.

 

Kde hľadáme inšpiráciu?

Inšpirujú nás priatelia, známi aj štýlové celebrity. Najmä ženy poctivo sledujú najnovšie vychytávky a všetky horúce módne trendy v časopisoch, nákupných centrách aj v médiách. Čoraz viac ľudí sleduje dianie na internete, a tak nás logicky ovplyvňuje všetko, na čo tam narazíme. A móda z ulíc či to, čo nosia známe postavičky z reality šou sa tak stáva stále väčšou inšpiráciou pre veľa z nás.

Ak ste si teda mysleli, že je to na Slovensku s módou biedne, zrejme Vás tento prieskum prekvapil. Záujem o módu je u nás totiž až o desatinu vyšší než je európsky aj americký priemer.

Tak sa zdá, že sme trendy národ.