Domov / Zdravie, krása a životný štýl / Jednoduchý manuál pre výber steppera na domáce využitie
Stepper na domáce využitie – sprievodca výberom pre efektívne cvičenie doma.

Jednoduchý manuál pre výber steppera na domáce využitie

Domáce cvičenie preferujú nielen aktívni ľudia, ktorí nemajú čas chodiť do športového centra. Vďaka domácim kardio strojom je možné efektívne precvičiť celé telo, vytvoriť zábavné tréningy a udržiavať sa fit napríklad počas pozerania seriálu. Na popularite čoraz viac získava domáci stepper, ktorý vďaka nášmu jednoduchému manuálu vyberiete za pár minút.

Prečo sa oplatí kúpiť stepper na domáce cvičenie?

Stepper na domáce cvičenie sa oplatí kúpiť z množstva dôvodov. Primárna výhoda steppera je efektívne precvičenie celého tela. Steppery síce slúžia hlavne na formovanie nôh, ale niektoré modely sa postarajú o vaše pevné svaly na chrbte, rukách a dokonca sformujú brušné svalstvo. Pri každom cvičení dostáva zabrať aj srdce, čo znamená, že sa zlepší stav celého kardiovaskulárneho systému. Počas cvičenia na steppery sú chránené kĺby, ktoré často pri behaní a skákaní trpia. Preto je tréning na steppery vhodný aj pre seniorov a ľudí v rekonvalescencii. Steppery sú jednoduché na používanie, kompaktné a nezaberú veľa miesta.

Ako vybrať stepper, ktorý splní vaše požiadavky?

Aby ste si vybrali stepper, ktorý vám bude skutočne vyhovovať a nebudete ho musieť po pár týždňoch odložiť do kúta, je dôležité zvážiť niekoľko kľúčových faktorov. Medzi hlavné parametre pre jeho výber patrí typ stroja.

  • Mini stepper – je kompaktný typ steppera, ktorý je vhodný pre začiatočníkov a pre ľudí s obmedzenými bytovými priestormi. Mini steppery https://hop-sport.sk/steppery sú cenovo dostupnejšie, ale ponúkajú menej funkcií a možností nastavenia.
  • Stepper s držadlami – tento typ steppera má výhody v lepšej stabilite a v možnostiach precvičenia hornej časti tela. Pomocou steppera s držadlami zrealizujete intenzívnejší tréning viacerých svalových partií.
  • Twist stepper – Twist steppery kombinujú vertikálny pohyb s horizontálnym, čo umožňuje precvičiť aj bočné svaly nôh a zlepšiť koordináciu. Sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú dynamické a zábavné cvičenie.

Čo je potrebné si overiť pred kúpou steppera?

Po výbere typu steppera sa zamerajte na jeho nosnosť. Nosnosť by mala byť vyššia ako hmotnosť najťažšieho člena domácnosti, ktorý bude na zariadení trénovať. Aby ste mohli stepper prispôsobiť vašej výške a iným telesným proporciám, vyberte si model s možnosťou nastavenia pedálov do výšky alebo podľa sklonu. Dôležitá je tiež možnosť nastavenia výšky madiel a držadiel. Hlavne seniori by mali skontrolovať povrchový materiál pedálov, ktoré musia byť protišmykové. Chcete mať svoje pokroky pod kontrolou? Kúpte si stepper s tréningovým počítačom. Zobrazuje údaje ako čas trvania tréningu, počet krokov, vzdialenosť či spálené kalórie.