Domov / Zdravie, krása a životný štýl / Obrúčky nie sú módny trend: Stále sú žiadané!

Obrúčky nie sú módny trend: Stále sú žiadané!

Sú klasické zlaté obrúčky ešte žiadané, napriek tomu, že inštitúcia manželstva nie je pre mnohé páry prioritou? Áno, sú. Obrúčky totiž z módy nevyšli a pre dnešných mladých je manželstvo dôležité, akurát sa to tak nie vždy javí…

Ako to teda vlastne je?

S obrúčkou či pokojne aj bez?

Možno aj Vy riešite dilemu, či ísť do toho a vziať sa. Alebo to radšej skúsiť len tak, bez papierov? Najmä v prípade, ak je už na ceste dieťa, zvažuje pár možné pre a proti uzatvorenia manželstva. Dnes mnoho mladých rodičov dá prednosť životu „nadivoko“ pred zoficiálnením svojho vzťahu, s tvrdením, že manželstvo je iba prežitok a k svojmu šťastiu oni žiadne papiere a ani prstienky nepotrebujú.

Áno, je to tak, potvrdzujú to aj oficiálne štatistiky. Aktuálne sa u nás rodí mimo manželstva zhruba jedna tretina detí, avšak to ešte neznamená, že tradičná rodina je na ústupe. Stále až 80 percent Slovákov uprednostňuje nosenie obrúčky, možno síce trochu oneskorene, ale predsa. Lebo, aj keď sú vzácne briliantové náušnice zaiste darom, ktorý na výročie či k narodeninám každú ženu nesmierne potešia, obrúčka je vždy obrúčka, hoci aj bez kameňa.

Tradičná rodina ohrozená nie je

I keď sa v súčasnosti rodí mnoho detí do „nemanželstiev“, odborníci sú presvedčení o tom, že tradičná rodina tým ohrozená vôbec nie je. Ideál klasickej rodiny tu stále je, iba trochu zmodernizovaný.

Všeobecne možno povedať, že na Slovensku stále neprevláda trend žiť natrvalo bez uzavretia manželstva. Svedčí o tom vyše 80 percent populácie, ktorá stále preferuje žiť v usporiadanom manželstve. Možno sa do toho nehrnú všetci hneď po narodení dieťaťa, avšak väčšina z nich tak napokon urobí, najmä v čase, keď sú deti väčšie a viac sa pýtajú, prípadne aby malo aj dieťa spomienku na svadbu svojich rodičov. A tiež mať rovnaké priezvisko má veľa výhod, no najmä možnosť fungovať aj oficiálne ako rodina.

V konečnom dôsledku teda nejde o túžbu vlastniť drahé zlaté šperky či iné cennosti, ale byť rodinou so všetkým, čo k tomu patrí, a teda i s obrúčkami.