Domov / Technika a Internet / Vrátiť sa do detských čias nemusí byť až také zložité

Vrátiť sa do detských čias nemusí byť až také zložité

Vek rapídne stúpa a vrásky pribúdajú.  Aj vy sa nad tým trápite? Vrátiť sa tak do detských čias môžete jedine ako rodičia pri vlastných deťoch. Vtedy to nemusí byť až také zložité. Pamätáte si ešte na hry, kde bolo povinnosťou mať zbraň?

 

Určite áno. Prázdniny u starých mám, kde ste si mohli robiť čo chcete, jesť čo chcete, tráviť čas s kým chcete. Mali ste po ruke skvelú pištoľ a so súrodencami ste sa bláznili ostošesť. Do takých čias by sa vrátil nejeden dospelý, ktorého každodenné povinnosti natoľko otravujú, že má chuť odísť niekam, kde ho nebude nikto vyrušovať. Čo tak vychutnať si les so svojimi ratolesťami?

 

Príroda s deťmi

 

Cíťte sa opäť ako malé deti, aj keď ste už rodičia. Vyberte sa do blízkeho lesa a prevetrajte seba aj svoje ratolesti. Robte bláznovstvá a uvoľnite sa. Uvidíte, že na vašej pracovnej výkonnosti sa takéto bláznovstvá odzrkadlia. Budete sa cítiť viac sústredení a pozitívne naladení. Aj keď niekedy čas nevýjde a vy budete musieť svoje deti brať do lesa až, keď sa zotmie, využite nočné videnie, ktoré vám ukáže cestu. Nezíďte z chodníčka. Ukážte deťom cez nočné videnie nočný lesný život. Doprajte im nezabudnuteľný zážitok.

 

Postavte si bunker

 

Vráťte sa do detských čias a vezmite svoje deti od počítača. Pomôžte im pri stavbe bunkra a vráťte sa aj vy do detských čias, keď sa každé dieťa od susedov hrávalo vonku. Ak sa však zotmie a vaše deti sa budú chcieť stále hrať, zostaňte tam s nimi. Pozorujte okolie. Cez dobrú termovíziu budete môcť pozorovať a rozoznávať zvieratá od neživých predmetov. Zažite s deťmi pravý adrenalín. Vaše detičky vás budú za to zbožňovať.
Autorské právo: fotokate / 123RF Reklamní fotografie