Domov / Zdravie, krása a životný štýl / Zamilujte sa aj vy do prírodnej kozmetiky

Zamilujte sa aj vy do prírodnej kozmetiky

Jej účinky môžu byť omnoho trvácnejšie, než efekt bežnej kozmetiky. Do tela sa vám cez ňu dostáva omnoho nižší podiel chemických látok.

Máte problémovú, precitlivelú pokožku alebo hoci len pleť so sklonom k dehydratácii? Starne vaša pokožka viditeľne rýchlo a zároveň na nej neznesiete žiadne drahé krémy plné chémie? Dajte šancu prírodnej kozmetike. V čistých prírodných olejoch, akým je napríklad olej arganový, sa nachádza množstvo vitamínov, ktoré nikdy nenájdete v takom množstve v kozmetike z drogérie. Bio kozmetika, ktorej výroba sa riadi prísnymi pravidlami ekologického hospodárstva navyše neobsahuje parabény, farbivá ani konzervanty. To znamená, že nehrozia alergie pri citlivej pleti a účinky na pleť sú omnoho väčšie. Tiež vám lezie na nervy to, že na jednej strane vaša pleť produkuje veľa mazu a na strane druhej je ihneď suchá, začervenaná a citlivá na každú zmenu? Vyskúšajte čistý arganový olej, ktorý je doslova vitamínovou bombou pre pleť. Reguluje tvorbu mazu a zároveň je hypoalergénny a hydratuje do hĺbky, takže s ním dokážežete svoj problém odstrániť raz a navždy. Navyše je arganový olej známy antioxidant a bojovník proti starnutiu pleti – chráni ju pred voľnými radikálmi, čím zmierňuje negatívne pôsobenie vonkajších vplyvov, ale tiež povzbudzuje tvorbu kolagénu a elastínu v pleti, čím redukuje vrásky.

Máte suché, polámané a zničené vlasy? V tomto prípade, kedy sa už na vlasoch podpísalo časté farbenie a používanie chemických látok, nie je jednoduché prinavrátiť im ich pôvodnú formu. Môžete podľahnúť dojmu, že to len s pomocou prírody nepôjde, pretože prírodná kozmetika nemá také zbrane, ako tá, ktorú ste používali doteraz. Vlasy sa vám môžu zdať po použití prírodného tuhého šampónu ťažké a bez života. Je to však len o zvyku a ak dáte prírodnej kozmetike šancu, bohato sa vám odmení. Preto vydržte používať prírodnú kozmetiku dostatočne dlho. Vlasom taktiež pomôže čistý arganový olej, ktorý môžete použiť ako masku, aj ako balzam.

Prírodná kozmetika je obvykle drahšia než ste zvyknutí, ale je to logické, pretože je pripravovaná poctivo a bez zbytočných pomocníkov. Tiež vás môže prekvapiť jej nižšia trvanlivosť, keďže obvykle je konzervovaná len s prírodnými konzervantmi. Vyberajte si certifikovanú prírodnú kozmetiku, aby ste si boli istí postupmi pri jej výrobe.