Domov / Zdravie, krása a životný štýl / Páni, peňaženka o Vás veľa prezradí!

Páni, peňaženka o Vás veľa prezradí!

Má ju každý z Vás, a predsa sa tak líšia. Rozmanité peňaženky na sto spôsobov. Nosíte ich v bočnom vrecku bundy či saka, v aktovkách, študentom zasa na jej uskladnenie poslúžia praktické školské ruksaky. A všetci ostatní si ju pokojne zastrčia do zadného vrecka na nohaviciach.

Ako ste na tom Vy? Kde si odkladáte svoje peniaze a kreditky?

 

„Ukáž mi, kde máš svoje peniaze…“

„… A ja ti poviem, aký typ chlapa si.“  Prenesené, ale vcelku výpovedné. Muž, ktorý má mince aj väčšie bankovky len tak pohodené vo vreckách a platobné karty s dokladmi nosí zásadne na dne tašky, nepôsobí príliš seriózne. Základné pravidlo znie: Kto chce mať poriadok v biznise, musí si dať najprv do poriadku svoje financie. Presnejšie zaobstarať si minimálne jednu kvalitnú a praktickú peňaženku, do ktorej si svoje peniaze aj doklady uloží. Nie je to nič zložité, tak prečo potom toľko chlapov stále túto povinnosť zanedbáva?

 

Peňaženka práve pre Vás

DSC_0028-700x700Nejde len o to mať nejakú peňaženku, chce to zaobstarať si poctivo zhotovený kúsok, ktorý sa častým používaním a prenášaním po vreckách (čo však tiež nie je ideálne miesto na uskladnenie peňaženky) len tak nezoderie.

Voľba číslo jeden väčšiny chlapov je klasická peňaženka z čiernej alebo hnedej kože. Tou rozhodne nič nepokazíte, avšak v konečnom dôsledku je len na Vás, akú peňaženku si vyberiete. V každom prípade však nezabúdajte doladiť ju k zvyšku doplnkov. Nevyzerá vôbec dobre, keď Vám hnedý kožený opasok odbíja od pestrofarebnej peňaženky. Neobstojí ani argument, že peňaženku máte zvyčajne schovanú. Nie, nie, nepodceňte žiadny detail a buďte štýloví od hlavy až po peňaženku.

 

Rozmery peňaženky

Podstatným kritériom pri výbere peňaženky je tiež jej veľkosť. V ponuke nájdete rôzne modely, od jednoduchých, do ktorých sa zmestia iba bankovky a mince, až po väčšie peňaženky, ktoré sú dostatočné priestranné a pokojne si do nich vložíte aj Vaše doklady a platobné či kreditné karty. Zbytočne ju však „neprepchávajte“, inak sa jej objem nafúkne. Takáto preplnená hrubá peňaženka Vám bude ťahať vrecko na saku až k zemi. A to rozhodne nie je štýlové!

Preto, dámy, apelujeme aj na Vás. Dohliadnite na Vaše drahé polovičky, aj na ich peňaženky. A teraz nemáme na mysli obsah ich peňaženiek, za ktorý by ste si veľmi ochotne kúpili nový model kabelky Michael Kors, ale skôr ich vonkajší vzhľad, ako aj to, kde svoje peňaženky nosia.