Domov / Dom, byt a záhrada / 5 vecí, ktoré musíte zvážiť pri výbere nových vchodových dverí

5 vecí, ktoré musíte zvážiť pri výbere nových vchodových dverí

Možno ste si mysleli, že vybrať si nové vchodové dvere bude úplne jednoduché. Zistili ste však, že máte obrovské možnosti výberu. A to čo sa týka materiálu, vzhľadu, funkcií a v neposlednom rade aj cien dverí. Ako si teda vybrať tie správne dvere a na čo sa zamerať pri výbere?

  1. Cena

V prvom rade si musíte ujasniť, koľko ste ochotní a schopní do nových dverí investovať. Nemá zmysel zameriavať sa na produkty, ktoré sú mimo vášho rozpočtu. Stanovte si teda presnú sumu a podľa nej sa pri výbere dverí riaďte. A ako je to vlastne s cenami dverí? K najlacnejším patria plastové vchodové dvere. K tým drahším zas drevené a hliníkové dvere. Aj v rámci jedného materiálu však nájdete dvere v rôznych cenových hladinách. Priplácate si totiž aj za rozmery, dizajn, či bezpečnostné prvky dverí. V každom prípade však platí, že vchodové dvere plastové si dokážete zaobstarať najlacnejšie.

  1. Materiál

S cenou úzko súvisí práve materiál, z ktorého sú dvere vyrobené. Ako sme už spomínali, plastové vchodové dvere patria k najlacnejším, ale zároveň k veľmi kvalitným dverám, ktoré ponúkajú ideálny pomer ceny a kvality. Čo sa týka životnosti a kvality, na prvé priečky sa určite dajú zaradiť hliníkové dvere. Drevené dvere sú zas určené pre všetkých, ktorí milujú prírodné materiály. Ponúkajú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Dostupné sú však aj rôzne kombinácie materiálov, napríklad so sklenenými výplňami.

  1. Dizajn

To, aký dizajn dverí si zvolíte, je len na vás. Avšak mali by ste mať na pamäti, že nové dvere by mali dizajnovo sedieť s oknami a celkovým vzhľadom stavby. V modrených novostavbách sú obľúbené najmä hliníkové a drevené dvere. Mnohých zákazníkov však obmedzuje nízky rozpočet, no majú pocit, že k ich domu sa hodia len drevené dvere. Avšak aj tu existuje riešenie. Plastové okná a vchodové dvere sa totiž dajú vyrobiť aj v rôznych farbách a dekoroch, ktoré imitujú drevo a na pohľad sú na nerozoznanie od drevených.

  1. Bezpečnosť

Pokiaľ ide o bezpečnosť, veľkú úlohu tu zohrávajú najmä doplnky dverí. Ak sa chcete zabezpečiť proti vlámaniu, určite si priplaťte za bezpečnostný zámok, či posilnené kovania. No z materiálov sa za najbezpečnejšie považujú hliníkové dvere.

  1. Tepelno-izolačné vlastnosti

Ak chcete kúpou nových dverí zároveň prispieť aj k zníženiu nákladov na vykurovanie, plast je pre vás ideálnou voľbou. Plastové okná a plastové vchodové dvere majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti.

Ak si stále neviete vybrať tie správne vchodové dvere, neváhajte sa obrátiť na odborníkov. Každý skúsený predajca dverí vám dokáže zodpovedať na vaše otázky a usmerniť vás pri výbere ideálnych dverí.