Domov / Cestovanie / Aby vám letné pneumatiky vydržali čo najdlhšie

Aby vám letné pneumatiky vydržali čo najdlhšie

Letné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby poskytovali vynikajúcu trakciu na suchej, ale i mokrej vozovke. Ich použitie je určené na teplé letné mesiace, a práve preto sú už zrejme súčasťou aj vášho vozidla. Ak ešte nie, neváhajte a siahnite po kvalitných letných pneumatikách, ktoré pre užívateľov poskytujú množstvo neprekonateľných výhod.

Akými vlastnosťami disponujú letné pneumatiky?

Letné pneumatiky sú optimalizované pre vynikajúcu priľnavosť na ceste bez ohľadu na to, či je vozovka suchá alebo mokrá. Sú vyrobené zo zmesi, ktorá obsahujú lepivé aditíva pre priľnavosť na vozovku vo vlhkom prostredí. Avšak táto zmes, ktorá sa využíva práve na výrobu letných pneu, poskytuje tiež dostatočnú tuhosť, vďaka čomu pneumatiky zachovávajú svoj tvar.

Keďže najlacnejšie pneumatiky určené na letnú prevádzku majú často asymetrické alebo jednosmerné vzorky dezénu, možnosti rotácie pneumatík môžu byť obmedzené. Treba si zapamätať, že letné pneu sú počas chladných mesiacov tuhé a v žiadnom prípade nie sú bezpečnou voľbou!

Môže moje letné pneumatiky poškodiť chladné počasie?

Hlavným dôvodom, prečo nepoužívať letné pneumatiky počas chladných zimných mesiacov je okrem bezpečností aj fakt, že letné pneu v mrazivých teplotách tvrdnú a v podstate „zamrznú“. Výsledkom je, že dezén pneumatiky nemôže správne spolupôsobiť s povrchom vozovky a ruší sa priľnavosť. Letné pneumatiky neodporúčame používať počas celého roka, a to najmä z hľadiska bezpečnosti, ale aj životnosti pneumatík, ktorá môže byť výrazne nižšia.

Ako uchovávať letné pneumatiky?

V ideálnom prípade by sa pneumatiky Continental mali uchovávať v budove s kontrolovanou teplotou, prípadne doma. Ďalšou vhodnou možnosťou je garáž. Vonkajšiemu skladovaniu letných pneumatík by sa malo úplne vyhnúť, keďže počas mínusových teplôt by sa mohli výrazne poškodiť. Rovnako si treba dať záležať aj na tom, kde skladujete hliníkové disky – rovnako ako pri letných pneu, v žiadnom prípade ich neuchovávajte v exteriéri, kde by mohli byť znehodnotené vplyvom vonkajšieho prostredia.