Domov / Cestovanie / Ako dlho mi vydržia zimné pneumatiky?

Ako dlho mi vydržia zimné pneumatiky?

Aj keď pre pneumatiky určené na jazdu na snehu nie je stanovená žiadna predpokladaná životnosť, mnohí výrobcovia pneumatík odhadujú, že zimné pneumatiky vydržia zhruba štyri ročné obdobia. Opotrebovanie dezénu na zimných pneumatikách bude do veľkej miery závisieť aj od toho, koľko kilometrov najazdíte každý mesiac a či sú tieto kilometre primárne na cestách pokrytých snehom alebo ľadom alebo skôr suchých cestách. Vodiči s nízkym počtom najazdených kilometrov vyťažia zo zimných pneumatík oveľa viac ako vodiči, ktorí jazdia aj počas zimy na dlhé vzdialenosti. Životnosť pneumatiky bude tiež priamo súvisieť s jej kvalitou a úrovňou starostlivosti, ktorá jej bude poskytnutá.

Ako vplýva teplota na stav pneumatík?

Vysoké teploty, teploty pod bodom mrazu a pravidelné vystavovanie svetlu sú najväčšími faktormi procesu starnutia pneumatík. Odporúčame vaše zimné pneumatiky Matador skladovať v interiéri, kde sú chránené pred kolísaním teploty. Pneumatiky dôkladne vyčistite a uistite sa, že sú suché. Vzduchotesný skladovací vak na pneumatiky je ideálny, keďže ich chráni pred poškodením. Z vaku však odstráňte čo najviac vzduchu a bezpečne ho uzavrite. V ideálnom prípade sú vaše pneumatiky Continental počas skladovania chladné a suché, preto sa vyhnite skladovaniu pneumatík v blízkosti ohrievača vody alebo radiátora.

Kedy zistiť, že nastal čas na výmenu starých pneumatík za nové?

Opotrebenie dezénu bude nakoniec ukazovateľom toho, kedy je čas na nákup sady nových zimných pneumatík. Na rozdiel od celoročnej alebo letnej pneumatiky musia mať zimné pneumatiky oveľa hlbší dezén, aby boli zárukou komfortu a bezpečnosti. Testy pneumatík sú určené pre všetkých tých, ktorí hľadajú nové a kvalitné pneumatiky, no zaujímajú sa aj o technické vlastnosti či ďalšie špecifické parametre, ktoré taktiež výrazne vplývajú na jazdu.