Domov / Dom, byt a záhrada / Ako si poradiť s neposlušnými dverami?

Ako si poradiť s neposlušnými dverami?

Hlavnou úlohou dverí je oddeliť jednotlivé miestnosti a tým pádom poskytnúť súkromie. Pokiaľ ich však nemôžete dostatočne zavrieť, prípadne sa samovoľne zabúchavajú, problém je pravdepodobne v nevhodne vykonanej montáži. Občas však tento problém môže súvisieť s ich nevhodným umiestnením, čo býva spôsobené najmä vtedy, ak ste montáž vykonali svojpomocne, teda bez odbornej pomoci. Ako sa dá s týmito problémami bojovať? Je nutné zakúpiť nový produkt?

Keď dvere nedovierajú

Na funkčnosť dverí má vplyv pochopiteľne množstvo rôznych faktorov, no jedným z nich je pôsobenie vlhka, prípadne rozdielnych teplôt z každej strany. V tomto prípade sa môžu interiérové dvere roztiahnuť, čo následne spôsobuje to, že nedovierajú. Tento problém sa dá riešiť tak, že dvere necháte vyschnúť tým, že ich zvesíte, čím sa vrátia do pôvodného rozmeru, no niekedy je nutné dvere vymeniť za nové, kvalitné dvere, pri ktorých vás tento problém zďaleka obíde.

Keď sa dvere zatvárajú

Občas sa stane, že sa dvere zatvárajú samé od seba. Tento problém je spôsobený nevhodnou montážou, keďže občas ľudia zabúdajú na to, že zárubňa musí byť vyvážená vodováhou v troch kontrolných bodoch – v mieste horných a spodných pántov a v oblasti protiplechu. Práve preto je najideálnejšie, ak montáž prenecháte na skúsených odborníkov, ktorí majú v tomto smere bohaté skúsenosti, čiže nehrozí, že by mohlo dôjsť k tomuto alebo inému nepríjemnému problému

Montáž prenechajte profesionálom!

V súčasnosti mnoho ľudí vyberá drevené okná kvôli ich nádhernému dizajnu, výbornej stabilite a bezkonkurenčnej životnosti. Avšak, aj v tomto prípade je nutné pamätať si, že okná i protipožiarne dvere sú náročné na montáž, a práve preto je najideálnejšie, ak túto činnosť prenecháte profesionálom, ktorí sa o všetko potrebné postarajú.