Domov / Technika a Internet / Seďte v kancelári pohodlne

Seďte v kancelári pohodlne

Sedenie v kancelárii je vec, nad ktorou sa oplatí premýšľať. Sedením strávime väčšinu dňa a preto je dôležité, aby sme sedeli nie len pohodlne, ale aj zdravo. Klaďte preto dôraz na to, aby stolička či kreslo vyhovovali štandardom na zdravé sedenie a nebojte sa do nich investovať. Určite sa vám to vráti v podobe ušetrených nákladov za masérov či za iné spôsoby úľavy od bolesti chrbta. Naviac existuje veľa druhov stoličiek a kresiel a všetky sa hodia na inú príležitosť.

Zdravé sedenie za stolom

Nechodiť z práce celý rozbitý a boľavý a sedieť si v nej pohodlne ako v bavlnke dnes už nie je žiaden problém. Výrobcovia reagujú na silný dopyt a na výber je preto veľké množstvo zdravotných stoličiek a kresiel. Tie sú konštruované tak, aby ste mali chrbticu v správnej polohe, podopreté bedrá, ruky a hlavu, aby boli z priedušných materiálov a najme aby boli nastaviteľné. Okrem klasického kresla s oporou chrbta si môžete dopriať aj zdravotnícke sedadlá. Ide o sedadlá bez opory, polohovateľné. Keď na nich budete sedieť, budete zároveň aj cvičiť svaly. Ide o doplnkový druh stoličky, avšak veľmi účinný a funkčný.

Ak v práci nepresedíte celý deň, skôr ide o kratšie úseky, môže vám stačiť klasická kancelárska stolička. U tých nie sú kladené tak vysoké nároky na jej funkčnosť. Avšak aj v tomto prípade by ste si mali vybrať takú stoličku, v ktorej sa cítite pohodlne a ktorá zaisťuje dobrú podperu chrbta.

Pracovné stoličky

pohodlne_2Pracovné stoličky sa vyrábajú v rôznych typoch. Zvýšené nie sú určené na celodenné sedenie a skôr než za klasickým stolom sa používajú pri vyšších pracovných stoloch či v prípade, kedy máte prácu pred sebou. Hodia sa preto napr. pre architektov, ktorí rysujú, alebo pre maliarov. Pohodlnou súčasťou je podpierka na nohy. Vybrať si môžete z rôznych materiálových aj farebných prevedení.

Ďalším druhom pracovných stoličiek sú priemyslové stoličky. Tie bývajú vyrobené z ľahko umývateľných materiálov, takže zaručia čistotu na pracovisku.

Sedenie pre návštevy

Ak vo svojej kancelárii prijímate návštevy, najme ak ide o návštevy dôležité, mali by ste ich usadiť do reprezentatívnej sedacej súpravy. Naozaj vyzerá krajšie, keď máte sedaciu súpravu, teda kreslá, gauč aj konferenčný stôl, v jednom štýle. Pozberať komponenty všade možne jednoznačne neodporúčame. Myslite tiež na to, že súprava sa musí hodiť ku zbytku kancelárie. Pekne vybavená kancelária s pohodlnou sedacou súpravou urobí na vaše návštevy naozajstný dojem.

Konferenčné a jedálenské stoličky

pohodlne_1Či už vo vašej firme organizujete školenia alebo mávate porady s účasťou väčšieho množstva ľudí, vsaďte na konferenčné stoličky. Tie počítajú s väčším množstvom ľudí v miestnosti a preto sú konštruované tak, aby nezaberali veľa miesta. Existujú celkom obyčajné konferenčné stoličky v rôznych farbách, ale aj luxusné dizajnové stoličky pre ozajstných fajnšmekerov. Aj tu pracujte s celkovým výzorom vášho pracoviska a voľte štýl a farbu, ktorá sa k nemu chodí.

Stravovanie sa v jedálni už dlho nie je spojené len s nepohodlnými umakartovými stoličkami. Doprajte sebe či svojim zamestnancom pohodlie aj pri jedle a vyberte si z širokej ponuky jedálenských stoličiek tú, ktorá je najvhodnejšia pre polohu v predklone.

Stoličky a kreslá sú záležitosťou zdanlivo nezaujímavou. Ak ich výber však nepodceníte, môžete sa tešiť z pohodlných funkčných kúskov, ktoré naviac ladia ku vašej kancelárii. Či už ide o sedenie za počítačom, na obede, alebo na školení, kvalitnú stoličku oceníte vždy.