Domov / Dom, byt a záhrada / Vyberáte strešnú krytinu? Nechajte si poradiť!

Vyberáte strešnú krytinu? Nechajte si poradiť!

Pojem „strešná krytina“ je v dnešnej dobe často skloňovaným prvkom a niet sa čomu čudovať. Strechy vždy boli, sú a aj budú jedným z najdôležitejších stavebných prvkov domov, veď práve od nich závisí ochrana pred vodou i mrazom, ale i celkový vzhľad stavby.

Jednotlivé druhy krytín sú vyrábané za pomoci najmodernejších technológií a postupov, vďaka čomu predstavujú ideálne riešenie pre každú strechu. Sú k dispozícií vo veľkej palete tých najrôznejších variácií, čiže na svoje si príde skutočne každý! Pamätajte, že strešnú krytinu si vyberáte za život len raz, a práve preto dajte prednosť skutočnej kvalite, a to aj vtedy, ak by šlo možno o väčšiu investíciu. Techniky kvalitne spracovanej krytiny, ktoré sú schopné odolať vysokým mrazom či akýmkoľvek iným výkyvom počasia sa vyznačujú extrémne dlhou životnosťou, ktorá sa v niektorých prípadoch môže pohybovať okolo sto rokov! Neuveriteľné, však?

Nekompromisná strešná krytina!

Už aj vy tušíte, že falcovaná škridla je svojou nekompromisnou kvalitou, funkčnými vlastnosťami a tradičným dizajnom presne to, čo potrebuje falcovaná strecha vášho domu? Ide vôbec o jeden z najodolnejších strešných materiálov, ktorý je vďaka svojmu veľkému formátu ekonomicky výhodný.

Niet nad dlhú životnosť!

Každému z nás záleží predovšetkým na dlhej životnosti krytiny, a práve preto by ste sa aj vy mali riadiť nasledovnými radami. Kľúčové je správne odvetranie, vďaka ktorému zabránite vzniku plesní či bujneniu húb, no okrem toho tým zlepšíte tepelno-izolačné vlastnosti. Nepodceňujte tiež kvalitnú montáž, ktorá je zodpovedná za to, či strecha bude alebo nebude spĺňať svoje vlastnosti aj počas nasledujúcich rokov. Tipy pre dlhú životnosť strechy zahŕňajú tiež voľbu správneho typu poistnej hydroizolačnej fólie, ale tiež výber spoľahlivého projektanta, ktorý vytvorí návrh skladby strechy v závislosti od klimatických podmienok, ale i ďalších faktorov!