Domov / Cestovanie / Wellnes v Tatrách: Objavte unikátne miesto pre rodiny i romantikov

Wellnes v Tatrách: Objavte unikátne miesto pre rodiny i romantikov

Ak patríte k tým, ktorí pred dovolenkou v zahraničí preferujú krásy Slovenska, no zároveň túžite po relaxe a oddychu, nasledujúce riadky sú ako stvorené pre vás. Po ich prečítaní budete ľutovať, že ste si wellness pobyt nerezervovali už skôr.

Dovolenka nemusí nutne znamenať len more, pláž a tropické horúčavy. Mnoho ľudí začína vyhľadávať krásne a pokojné miesta na zaslúžené dni voľna aj v rámci Slovenska. Populárnymi sú čoraz viac rôzne wellness a spa pobyty, vďaka ktorým môžete zrelaxovať, oddýchnuť si a zároveň získať aj mnoho zážitkov.

Závisí len od vás, aký typ pobytu vás láka viac. Rôzne hotely a centrá ponúkajú aj rôzne služby. Vybrať si môžete z liečebných, relaxačných, ale aj posilňovacích či zoštíhľujúcich a skrášľujúcich procedúr a ich kombinácií. Niektoré miesta sú vhodné pre romantické duše, niektoré naopak aj pre rodinky s deťmi.

Tatry lákajú domácich i zahraničných turistov

Vysoké Tatry nepatria k tým najnavštevovanejším miestam na Slovensku len v zimných mesiacoch. Aj počas leta majú naše veľhory skutočne čo ponúknuť – či už túžite po romantike, oddychu alebo turistike.

Vysoké Tatry môžete v lete spoznávať pešo alebo na bicykli, využiť môžete aj napríklad člnkovanie po Štrbskom plese. Počas svojich potuliek sa nebudete vedieť nabažiť neuveriteľných scenérií, ktoré miestna príroda ponúka, nehovoriac o čistom tatranskom vzduchu. Takýto výlet sa dá absolvovať aj s deťmi či staršími ľuďmi, stačí zvoliť menej náročné turistické  trasy – namiesto chôdze môžete napríklad využiť lanovku, ktorá vás rýchlo a bezpečne odvezie na známy Lomnický štít.

Práve lokalita Tatranskej Lomnice patrí k tým najvyhľadávanejším miestam v celých Tatrách. Dôvod je jednoduchý. Ukrývajú sa tu snáď tie najkrajšie a najfascinujúcejšie výhľady na celom Slovensku, očaria vás aj prekrásne historické budovy hotelov a domov, ktoré dýchajú tatranským šarmom a majestátnosťou.   

Wellness pobyty pre rodiny i romantikov

Veľký záujem o Tatranskú Lomnicu a jej okolie vznikol medzi turistami v posledných rokoch aj kvôli vynikajúcim wellness a spa službám. Hotelov, ktoré ponúkajú rôzne druhy wellness relaxačných pobytov je neúrekom, je teda len na vás, ktorý navštívite. V prípade, že  so sebou beriete deti, uistite sa, že hotel je so svojimi službami a aktivitami zameraný nielen na dospelých, ale aj na deti.

Ak však túžite po niečom skutočne extra, určite si vyberte pobyt v hoteli Grand Praha. Nachádza sa totiž na úpätí Lomnického štítu v nadmorskej výške 908 m.n.m. I samotná budova vás pri prvom pohľade uchváti, vznikla totiž ešte v roku 1905. Nezáleží na tom, či hľadáte ideálne miesto pre rodinnú dovolenku alebo romantický pobyt pre dvoch, na momenty z tohto štvorhviezdičkového hotela si budete ešte dlho spomínať.

Zážitky ako nikde inde v Tatrách

Prečo je teda tento 102 rokov starý hotel tak výnimočný? Okrem unikátnej lokality s nezabudnuteľným výhľadom je wellness centrum v hoteli skutočným zážitkom. Jeho výnimočná filozofia vychádza z tradície miestneho kúpeľníctva, pričom do svojich procedúr hotel prináša liečivé účinky tatranskej prírody, využívajúc napríklad tradičné ihličnany, horské bylinky či dokonca soľ a vzácne kamene. Kto by odolal unikátnej masáži s tatranským drevom či dokonca pravému tatranskému kúpeľu s horúcimi kameňmi? My teda nie. Toto miesto je doslova rajom pre milovníkov sauny, vo wellness centre totiž nájdete nielen tradičnú parnú či fínsku saunu, ale aj špeciálnu infra a dokonca bio saunu. Nechýba samozrejme ani oddychová zóna či viacero terapeutických miestností určených pre tých, ktorí chcú s pomocou terapeutov a masérov zrelaxovať telo i myseľ a nájsť stratenú rovnováhu. Najväčším zážitkom je však bez pochýb vonkajšie spa centrum. Nájdete tu saunu, ochladzovací bazén či vírivku s bazénom s dokonale napnutou hladinou s jedinečným výhľadom na popradskú kotlinu.

Romantika na tatranský spôsob

Predstavte si ten najromantickejší wellness pobyt pre dvojicu, ktorý strávite na úpätí Lomnického štítu s dokonalým výhľadom na Tatry. Presne toto sa podarilo vytvoriť hotelu Grand Praha. Keď sme spomínali niečo extra, neklamali sme. Nejde totiž o obyčajný romantický wellness s relaxačnou masážou, akých nájdete v Tatrách desiatky.

Okrem množstva wellness a relaxačných procedúr s masážami, si zaľúbená dvojica môže v absolútnom súkromí užívať romantické chvíľky vo vonkajšej saune alebo vírivke. Na čo ale rozhodne nezabudnete je možnosť vychutnať si pohľad na nočnú tatranskú oblohu v exteriérovom vyhrievanom bazéne, jedinom v celých Tatrách.

Viete si predstaviť väčšiu romantiku, ako popíjať chladený sekt s milovanou osobou v bazéne pod oblohou posiatou miliónmi hviezd – a to všetko v úplnom súkromí? Za relaxom na Lomnický štít sa skrátka oplatí vycestovať, nech už bývate v akomkoľvek kúte Slovenska. Na dni strávené na tomto mieste nikdy nezabudnete.